O szkodliwości promieniowania UV nie trzeba chyba specjalnie przekonywać. Nadmierne nasłonecznienie pomieszczeń nie tylko podnosi temperaturę, ale głownie przez promieniowanie UV wpływa negatywnie na osoby oraz sprzęty znajdujące się wewnątrz. Niski poziom promieniowania ultrafioletowego jest bardzo pożądany w wielu branżach, od tekstylnej, spożywczej, chemicznej czy też medycznej. W jednej z naszych ostatnich realizacji wykorzystaliśmy folię firmy 3M Prestige 40 EX, która pochłania 99,9% szkodliwego promieniowania UV oraz odbija promieniowanie podczerwone aż w 97%.

Pasywne chłodzenie budynków

Dzięki temu folia Prestige 40 EX nie tylko zabezpiecza elementy wyposażenia przed płowieniem czy niszczeniem związanym z wystawieniem na szkodliwe promieniowanie UV, ale również pozwala na utrzymanie niższej temperatury. Dzięki wysokiemu współczynnikowi blokowania energii cieplnej światła słonecznego zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się pomieszczenia a co za tym idzie pozwala na zredukowanie kosztów energii elektrycznej związanych z użytkowaniem klimatyzacji.

Co więcej wybrany model folii pozbawiony jest warstwy metalicznej, dzięki czemu zachowujemy oryginalny wygląd elewacji. Presitge 40 EX redukuje efekt oślepienia promieniami słonecznymi zwiększając komfort pracy w słoneczne dni. Model ten redukuje również ryzyko zranienia odłamami szkła w przypadku wybicia szyby.

Naklejanie folii na okna

W ofercie Folmont znajdą Państwo zarówno folię Presitge 40 EX firmy 3M jak i wiele innych modeli foli do naklejania na okna. Działamy na rynku od wielu lat zapewniając kompleksowe usługi związane z oklejaniem okien, drzwi, montażem folii renowacyjnych oraz foli reklamowych. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez nasze social media.